Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Targowisko „Mój Rynek” w Krasieninie...

Aktualności

Targowisko „Mój Rynek” w Krasieninie już otwarte!

Targowisko „Mój Rynek” w Krasieninie już otwarte!

08.10.2014

5 października 2014 roku Mszą Świętą o godzinie 11.30 w kościele parafialnym w Krasieninie rozpoczęły się uroczystości związane z otwarciem nowo wybudowanego targowiska „Mój Rynek”, a także uroczystości pamięci Ireny Kosmowskiej.

Poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz licznie przybyli mieszkańcy Krasienina i okolic tuż po mszy udali się do zespołu pałacowego, aby tam złożyć kwiaty pod pomnikiem Ireny Kosmowskiej. Dalsza część uroczystości odbywała się na nowo wybudowanym placu targowym „Mój Rynek” w Krasieninie.
Zanim mieszkańcy weszli na plac, Wicestarosta Lubelski Robert Wójcik, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, zastępca Dyrektora Departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Tomasz Szołtek oraz ksiądz proboszcz parafii w Krasieninie Dariusz Nowomiejski dokonali symbolicznego otwarcia targowiska poprzez przecięcie wstęgi. Podczas części oficjalnej na scenie oprócz wyżej wymienionych, głos zabrała także pani Magdalena Urbaś Dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, która odczytała list od Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka.
Przed częścią artystyczną Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wręczył podziękowania i drobne upominki mieszkańcom naszej gminy, którzy brali udział w konkursie na „Najładniejszą Posesję Powiatu Lubelskiego” oraz wręczył nagrody sołectwom biorącym udział w konkursie na „Najładniejszą Dekorację Dożynkową”. Po części oficjalnej nadszedł czas na występy artystyczne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Krasieninie, zespołu ludowego „Dysowiacy” oraz  Studia Tańca „RYTHM-X” z Gminnego Ośrodka Kultury.
Na „Festynie Promującym Lokalną Gospodarkę” nie zapomniano także o najmłodszych. Był darmowy popcorn, wata cukrowa, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji. Festyn zakończył się koncertem zespołu „Amigos”.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90