Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uroczyste otwarcie świetlicy w Elizówce

Aktualności

Uroczyste otwarcie świetlicy w Elizówce

Uroczyste otwarcie świetlicy w Elizówce

10.09.2014

W niedzielę 7 września 2014 r. od godziny 11.30, licznie zgromadzeni mieszkańcy Elizówki świętowali otwarcie świetlicy, która na przełomie 2013/2014 roku poddana została gruntownej przebudowie.

Na bazie kilku ścian i fundamentów poprzedniego budynku została wybudowana praktycznie nowa świetlica. Mieszkańcy będą mogli korzystać teraz z kilku pomieszczeń rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach. Teren wokół obiektu został ogrodzony i wyłożony kostką brukową. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 756 000 zł z czego 368 000 zł udało się uzyskać z UE w ramach projektu „PROW działanie 413 Odnowa i Rozwój Wsi”. W obecnej chwili Elizówka może się szczycić posiadaniem najładniejszej i najnowocześniejszej świetlicy w gminie Niemce.
 
Uroczystości otwarcia rozpoczęły się oficjalnym przecięciem wstęgi przez wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Niemce Henryka Ziębowicza, proboszcza parafii Dys Roberta Brzozowskiego, radnej Ewy Pitury, sołtysa wsi Elizówka Doroty Góźdź oraz panów Waldemara Kasprowicza i Grzegorza Latka. Następnie ksiądz Brzozowski poświęcił budynek i odprawił Mszę Świętą.
 
Po liturgii wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś uhonorował medalami „Zasłużony Dla Gminy Niemce” pana Waldemara Kasprowicza – wieloletniego sołtysa Elizówki i byłego radnego w Radzie Gminy Niemce oraz pana Grzegorza Latka – przewodniczącego Rady Sołeckiej Elizówki. Obaj panowie w sposób szczególny zasłużyli się dla lokalnej społeczności nie szczędząc swojej pracy społecznej dla miejscowości, w tym wsparli działania gminy w kierunku odnowy budynku świetlicy.
Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę. Na boisku usytuowanym przy świetlicy odbył się festyn rodzinny. Na scenie wystąpiły dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, Zespół Ludowy „Ciecierzyn” oraz Zespół Ludowy „Dysowiacy”, w którym grają i śpiewają także mieszkańcy Elizówki. Dla dzieci został zorganizowany mini plac zabaw z dmuchanymi zamkami, a dorośli do ostatnich promieni zachodzącego słońca bawili się na parkiecie ustawionym tuż przy scenie.
 
Miejmy nadzieję, że po tak gruntownym remoncie budynek świetlicy będzie teraz przez długie lata służył mieszkańcom Elizówki.
 
Reportaż filmowy z uroczystości - wkrótce.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90