Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dożynki Powiatowe w Radawcu już za nami

Aktualności

Dożynki Powiatowe w Radawcu już za nami

Dożynki Powiatowe w Radawcu już za nami

03.09.2014

W minioną niedzielę 31 sierpnia 2014 r. na lotnisku w Radawcu odbyły się Dożynki – tradycyjne Święto Plonów. Tegoroczna impreza, tradycyjnie została zorganizowana wspólnie przez Powiat Lubelski oraz Gminę Konopnica.

Uroczystości rozpoczęły się Korowodem Dożynkowym. Wzorem lat ubiegłych na obchodach nie zabrakło także przedstawicieli Gminy Niemce. Naszą delegację wieńcową poprowadzili: Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś z małżonką, Zastępca Wójta Iwona Pulińska oraz Radny Gminy Niemce Wojciech Domownik.
Wieńce reprezentujące Gminę Niemce zostały wykonane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Pólka (wieniec tradycyjny) oraz Zalesia i Woli Niemieckiej (wieniec nowoczesny). Ten ostatni w Powiatowym Konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” otrzymał trzecią nagrodę. Po prezentacji wieńców przed sceną odbyła się inscenizacja tradycyjnego Obrzędu Dożynkowego.

O godzinie 11.00 Mszę Świętą dziękczynną dla zgromadzonych mieszkańców powiatu odprawił abp Stanisław Wielgus oraz proboszcz Radawca Dużego ks. Stanisław Papierz. Po mszy, licznie przybyli mieszkańcy naszego powiatu rozpoczęli zwiedzanie miasteczka dożynkowego. Jednym z najbardziej obleganych namiotów promocyjnych tego dnia był namiot Gminy Niemce. Można tu było zasmakować w tradycyjnym swojskim jadle, skosztować domowych wypieków, a także posłuchać tradycyjnych, ludowych piosenek w wykonaniu zespołu ludowego Dysowiacy. O popularności naszego stoiska może świadczyć również wizyta ekipy TVP Lublin, której wójt udzielił  wywiadu.

Podczas „Biesiady Dożynkowej” na scenie rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszą Posesję Powiatu Lubelskiego”. I tutaj Gmina Niemce nie dała o sobie zapomnieć. Pierwsze miejsce w kategorii „zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna” zajęła posesja pani Jolanty Bocian z Ciecierzyna, a w kategorii „zagroda wiejska” trzecie miejsce uzyskało gospodarstwo pana Wojciecha Drozda położone w Kolonii Krasienin. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

W części artystycznej, na scenie wystąpił zespół Cliver, Chonabibe, a tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower. Na zakończenie imprezy, odbył się imponujący pokaz sztucznych ogni.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90