Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI INWESTYCJE w Gminie Niemce

Aktualności

INWESTYCJE w Gminie Niemce

INWESTYCJE w Gminie Niemce

18.07.2014

Na przełomie czerwca i lipca w naszej gminie pojawiły się dwie nowe drogi o nawierzchni bitumicznej, kolejne dwie zostały gruntownie wyremontowane oraz powstały trzy nowe odcinki chodników.

W czerwcu po gruntownym remoncie został odebrany ostatni 400 metrowy fragment drogi powiatowej 1550L łączącej Rudkę Kozłowiecką z Wolą Niemiecką. Od dłuższego czasu Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś zabiegał o remont tego odcinka w Starostwie Powiatowym. W tym przypadku Powiat Lubelski wydał na ten cel około 122 000 zł wyłącznie ze środków własnych. Niestety, powiaty w naszym kraju mają bardzo „ciasne” budżety i gdyby nie pomoc finansowa naszej gminy dla Powiatu Lubelskiego, wielu remontów i inwestycji by nie było. Przykładem takiej pomocy jest długo oczekiwany remont (właściwie odbudowa) drogi powiatowej nr 1564L w miejscowości Leonów, chodnik przebiegający przez Dys i Pólko, którego ostatni 355 metrowy odcinek połączył obie miejscowości, czy chodnik na Woli Niemieckiej, przedłużający o 300 metrów już istniejący na ul. Różanej w Niemcach. Gmina na te zadania przekazała powiatowi ponad 467 000 zł. Dzięki tej sumie my i nasze dzieci możemy bezpieczniej poruszać się  po naszej gminie.

Oprócz projektów realizowanych wspólnie z Powiatem, władze gminy inwestują również w infrastrukturę drogową we własnym zakresie.

Na początku lipca Gmina Niemce odebrała od wykonawcy 750 metrowy odcinek nowej drogi asfaltowej w Krasieninie, a mieszkańcy Niemiec mogą się cieszyć niedawno wybudowanym fragmentem ulicy o nawierzchni bitumicznej z przylegającym do niej chodnikiem. Koszt tych ostatnich to ponad 276 000 zł. Poniżej w galerii można zobaczyć jak uliczka w Niemcach wyglądała przed modernizacją, a jak wygląda obecnie.

Na ternie gminy rozpoczęto także nowe zadanie. W miejscowości Stoczek przebudowywana jest droga gminna nr 106030L o długości 688 m. W tym przypadku przewidywany koszt inwestycji wyniesie blisko 374 000 zł.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90