Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Konferencja na temat: „Niemce –...

Aktualności

Konferencja na temat: „Niemce – partnerstwo na rzecz e-integracji”

Konferencja na temat: „Niemce – partnerstwo na rzecz e-integracji”

04.07.2014

W dniu 30 czerwca 2014 r. w sali konferencyjno-szkoleniowej „Domu Nasutów” odbyło się sympozjum na temat projektu „Niemce – partnerstwo na rzecz e-integracji” realizowanego przez Gminę Niemce i Fundację Euro Nation, a współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Prowadzącymi spotkanie byli Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce oraz Grzegorz Krauzowicz - prezes Fundacji Euro Nation reprezentujący partnera projektu. Tematem konferencji było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców naszej gminy i korzyści jakie płyną z informatyzacji. Istotnym elementem spotkania było także podzielenie się doświadczeniem w realizacji tego typu projektu przez gości z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w osobach Tomasza Szołtka – dyrektora departamentu Organizacyjno-Prawnego i Artura Habzy – dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji.

Należy przypomnieć, że dzięki realizacji projektu 250 rodzin otrzyma darmowy komputer i dostęp do internetu. W ramach działań koordynacyjnych, wsparciem objęto także szkoły z terenu Gminy Niemce, do których w dniu 26 czerwca 2014 r. przekazanych zostało łącznie 117 komputerów z systemem operacyjnym i podstawowym oprogramowaniem.

W konferencji udział wzięli Radni Gminy Niemce, Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych oraz Sołtysi z terenu naszej gminy.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90