Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Światowej sławy śpiewaczka operowa na...

Aktualności

Światowej sławy śpiewaczka operowa na 100-leciu Parafii w Niemcach

Światowej sławy śpiewaczka operowa na 100-leciu Parafii w Niemcach

03.07.2014

W dniu 29 czerwca 2014 r. mieszkańcy Gminy Niemce mieli okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach „Stulecia Parafii Niemce” oraz pikniku rodzinnym „Co nam w duszy gra”.

Uroczystości rozpoczęły się referatem wygłoszonym przez dr Marka Łosia, prawnuka hrabiego Ignacego Budnego, na temat Rodziny Budnych i Łosiów – fundatorów kościoła w Niemcach. Tuż po wykładzie, licznie zgromadzenie mieszkańcy i zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego.

Po mszy rozpoczął się Piknik Rodzinny, na którym dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogli skorzystać z wielu atrakcji tj. wielka dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, malowanie twarzy i zabawy rodzinne prowadzone przez profesjonalnych animatorów.

Ukoronowaniem dnia był koncert słowno-muzyczny pt. "Myśląc Ojczyzna" zorganizowany w kościele pw. św. Ignacego Loyoli w Niemcach, którego wykonawcami byli:

- Alicja Węgorzewska – światowej sławy śpiewaczka operowa, jury programu TVP2 „Bitwa na głosy”,

- Zbigniew Zamachowski - polski aktor filmowy i teatralny znany z takich filmów jak m.in.: „Ogniem i mieczem”, „Pokłosie”, „Wiedźmin”, 

- Natalia Kozub – skrzypaczka, solistka Filharmonii Lubelskiej,

- Piotr Wrona – znany wirtuoz akordeonu,

- Robert Grudzień – multiinstrumentalista, solista Filharmonii Lubelskiej, kompozytor, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych.

Program koncertu skupiony był wokół poezji Karola Wojtyły oraz utworów wokalno-instrumentalnych, takich kompozytorów jak Franciszek Schubert, Cesary Franck, Fryderyk Chopin, Giulio Caccini i Robert Grudzień.

Po koncercie Ksiądz Proboszcz Krzysztof Galewski, za swój wieloletni wkład w rozwój Parafii w Niemcach przyjął na swoje ręce Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego dla Parafii Niemce, pw. św. Ignacego Loyoli. Medal wręczony został przez Panią Magdalenę Urbaś Dyrektora Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego występującą w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego oraz przez Krzysztofa Urbasia Wójta Gminy Niemce jako przedstawiciela lokalnych władz samorządowych

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90