Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI DNI GMINY NIEMCE 2014 - już za nami!

Aktualności

DNI GMINY NIEMCE 2014 -  już za nami!

DNI GMINY NIEMCE 2014 - już za nami!

23.06.2014

W niedzielę 22 czerwca 2014 r. wspaniałym pokazem laserowym, który odbył się tuż po występie Zenka Martyniuka z zespołu Akcent, zakończyły się Dni Gminy Niemce.

Święto gminy, organizowane rokrocznie, rozpoczęło się w sobotę 21 czerwca o godzinie 9.00, Turniejem Dzikich Drużyn w piłce nożnej. Puchar Wójta Gminy Niemce zdobyła drużyna OSP Nasutów. Po południu o godzinie 17.00 w kościele parafialnym p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach została odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców gminy Niemce.
Główne obchody Dni Gminy Niemce odbyły się w niedzielne popołudnie. Na placu przy ul. Różanej mieszkańcy naszej gminy, a także goście z sąsiednich miejscowości, mieli okazję skosztować grillowanej kiełbaski czy ciasta, zasponsorowanych przez Wójta przy namiocie promocyjnym.
O godzinie 14.00 na scenie usytuowanej przy Gminnym Ośrodku Kultury, zaprezentowały się Przedszkolaki z Niemiec, po których w części oficjalnej, Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś, medalem „Zasłużony dla Gminy Niemce” uhonorował pana Stanisława Brzozowskiego, członka Koła Kombatantów w Niemcach i pana Jana Maciejewskiego, lekarza który przyczynił się do powstania ośrodka zdrowia w gminie. W imieniu pana Maciejewskiego medal odebrała córka. Za Zasługi w Upowszechnianiu Miejsc Pamięci Narodowej, odznaczenie z rąk kombatantów otrzymał także nasz wójt.
Tuż po godzinie 15.00 rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie, kolejno pojawili się: uczniowie ze  szkół z terenu naszej gminy w ramach bloku występów szkolnych zespołów artystycznych, gitarzyści z Gminnego Ośrodka Kultury, Zespół Ludowy „Szwaczki” z Ciecierzyna i Zespół Ludowy „Dysowiacy”. Następnie Studio Tańca RYTHM-X z Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowało swój dorobek podczas Wielkiej Gali Tańca, a zespół AMIGOS przypomniał przeboje disco z lat 80-tych.
Kulminacyjnym punktem imprezy był koncert gwiazdy muzyki disco polo Zenka Martyniuka z zespołu AKCENT, na którym licznie zgromadzeni fani wspólnie śpiewali takie przeboje jak „Pszczółka Maja”, czy „Mała Figlarka”. Na zakończenie, odbył się fantastyczny pokaz laserowy.

 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90