Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Szczytny cel festynu z okazji Święta...

Aktualności

Szczytny cel festynu z okazji Święta Rodziny w Jakubowicach Konińskich

Szczytny cel festynu z okazji Święta Rodziny w Jakubowicach Konińskich

10.06.2014

W niedzielę, 8 czerwca przy Szkole Podstawowej w Jakubowicach Konińskich odbył się festyn z okazji Święta Rodziny, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna i mieszkańcy Jakubowic.

Imprezę uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś, Przewodniczący Rady Gminy Niemce – Henryk Ziębowicz, Zastępca Wójta – Iwona Pulińska oraz  Dyrektor GOASZ – Anna Studzińska.
Szczytnym celem imprezy była zbiórka dobrowolnych datków na zakup tablicy interaktywnej dla szkoły, prowadzona już po raz drugi.
 

Uczniowie klas „0”-III  przygotowali program artystyczny.

Zespół prowadzony przez Pana Wosiaka zaprezentował talenty taneczne. Goście obejrzeli montaż wokalno-taneczny „Wyprawa rodzinna” w wykonaniu uczniów oddziału zerowego.  Chórek szkolny prowadzony przez Panią Urszulę Szymaniak zaprezentował talenty wokalne. W pierwszej części wystąpiły uczennice – laureatki Powiatowego Przeglądu Piosenki. Następnie uczniowie przedstawili program muzyczny z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Na koniec uczniowie klasy III wystąpili z pokazem tanecznym  hip-hop.

Dla uczestników święta przewidziano wiele atrakcji.

Wójt Gminy Niemce ufundował niespodziankę w postaci darmowej waty cukrowej oraz popcornu. Rodzice  i Rada Rodziców bardzo zaangażowali się w organizację uroczystości, zorganizowali kiermasz ciast, obsługiwali grilla. Zabawę prowadzili profesjonalni animatorzy. Wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchane trampoliny i zjeżdżalnie dla najmłodszych. Rada Rodziców ufundowała też nagrody dla uczestników gier i konkursów. Rodzice zaprosili do szkoły trenera Krzysztofa Boryca wraz z reprezentantami ZTS Lublin, którzy w czasie pokazu sportowego zademonstrowali trzy dyscypliny sportowe: zapasy, sumo oraz koluchstyl. W pokazie udział wzięły dwie absolwentki jakubowickiej szkoły – siostry Grzegorczyk, które wielokrotnie stawały na podium w turniejach  ogólnopolskich i międzynarodowych.

Służbę porządkową i medyczną pełnili harcerze – uczniowie i absolwenci szkoły                                 w Jakubowicach.
Impreza należała do bardzo udanych, przybyło na nią około trzystu osób, co ważne, przychodziły całe rodziny, nie tylko rodzice, ale i dziadkowie. Była to wspaniała okazja do umocnienia więzi nie tylko wewnątrzrodzinnych, ale i więzi całej społeczności lokalnej ze szkołą. Najlepszą jednak recenzją Święta Rodziny były roześmiane i zadowolone twarze dzieci, a także satysfakcja rodziców z bardzo dobrze wykonanej pracy organizacyjnej. Dyrektor szkoły  Krystyna Adamczyk  z radością witała wszystkich przybywających a na koniec bardzo serdecznie podziękowała sponsorom i wszystkim rodzicom zaangażowanym w organizację kolejnego już Święta Rodziny w Jakubowicach.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90