Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Rajd Wójta Gminy Niemce

Aktualności

Rajd Wójta Gminy Niemce

Rajd Wójta Gminy Niemce

03.06.2014

W minioną niedzielę, 1 czerwca 2014 roku około 150 osób wzięło udział w Rajdzie Wójta Gminy Niemce.

 Wśród uczestników była liczna grupa mieszkańców naszej gminy, nie rzadko całymi rodzinami oraz przybyli na jej teren goście. Grupa przejechała rowerami dwunastokilometrową trasę po drogach gminy Niemce, propagując w ten sposób aktywne spędzanie wolnego czasu, a także bezpieczne poruszanie się rowerzystów po drogach.
 
Rajd rozpoczął się w Ciecierzynie, gdzie o godzinie 13.00 uczestnicy wyruszyli z placu przy Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie w kierunku niedawno wybudowanego boiska wielofunkcyjnego w Dysie. Tutaj był zorganizowany pierwszy punk kontrolny. Na tym etapie do grupy rowerzystów dołączyli, poseł na Sejm RP Henryk Smolarz i wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś. Dalsza trasa przejazdu przebiegała przez Pólko, Stoczek Kolonię aż do boiska w Nasutowie, drugiego punktu kontrolnego. Stąd peleton wyruszył w kierunku mety, która znajdowała się na terenie Domu Nasutów „Nasutowskie Przedsiębiorstwo Społeczne”.
 
Dla uczestników rajdu został zorganizowany Piknik Rodzinny połączony z obchodami 25-lecia Parafii p.w. NMP Królowej Polski w Nasutowie, na którym oprócz występów artystycznych na scenie, można było obejrzeć pokazy sprawności Ochotniczej Straży Pożarnej, skosztować smakowitych potraw przygotowanych na konkurs kulinarny ”Domowe Smaki” oraz wziąć udział w różnych konkursach. Nie zabrakło także atrakcji z okazji Dnia Dziecka, na festynie zorganizowano Miasteczko Zabaw Dla Dzieci z watą cukrową, trampolinami, kucykami i malowaniem twarzy.
 
O godzinie 17.00 na scenie pojawili się poseł na Sejm RP Henryk Smolarz i wójt gminy Niemce Krzysztof Urbaś, którzy rozlosowali wśród uczestników rajdu dwa rowery i cztery kaski rowerowe. Cenne nagrody wywołały radość wśród wylosowanych szczęśliwców.
 
Celem rajdu był wzrost aktywności mieszkańców terenów wiejskich Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wokół Lublina” jak i przybyłych na jej teren gości, poprzez zwiększenie świadomości ekologiczno-przyrodniczej i wspólne propagowanie czynnych form wypoczynku, sprzyjającego wzajemnej integracji. Ponadto rajd miał na celu propagowanie bezpiecznego poruszania się rowerzystów na drogach, w związku z tym każdy uczestnik na starcie otrzymał kamizelkę odblaskową, a do roweru światełko przednie i tylny odblask.
 
Głównym organizatorem rajdu była Gmina Niemce, reprezentowana przez wójta Krzysztofa Urbasia, natomiast współorganizatorem Pikniku Rodzinnego w Nasutowie była Parafia p.w. NMP Królowej Polski w Nasutowie.
 
Wydarzenie w 80 % było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ogromne podziękowania dla wolontariuszy zaangażowanych w obsługę całego rajdu.
 
Miejmy nadzieję, że tak udana impreza stanie się cykliczną w naszej gminie. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90