Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI PRIMUS INTER PARES – ZAKOŃCZONA II...

Aktualności

PRIMUS INTER PARES – ZAKOŃCZONA  II EDYCJA ZMAGAŃ KONKURSOWYCH

PRIMUS INTER PARES – ZAKOŃCZONA II EDYCJA ZMAGAŃ KONKURSOWYCH

27.05.2014

Dnia 21 maja 2014 r. W Zespole Szkół w Krasieninie odbyła się II edycja Gminnego Interdyscyplinarnego Konkursu Primus inter Pares, objętego honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce – Pana Krzysztofa Urbasia.

W zmaganiach konkursowych brali udział reprezentanci klas trzecich pięciu szkół podstawowych –10 uczestników, reprezentanci klas IV – VI siedmiu szkół podstawowych - 21 uczestników oraz reprezentacje trzech gimnazjów – 15 uczestników z terenu naszej gminy.
 
Honorowymi Gośćmi Konkursu byli: Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce, Anna Studzińska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół w Niemcach, Monika Kowalska - Biuro Poselskie Henryka Smolarza Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Dyrektorzy wszystkich Szkół Gminy Niemce oraz Leszek Czerwonka i Stanisław Zgierski – Rada Rodziców Zespołu Szkół w Krasieninie.
 
Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwało jury złożone z dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy trzech poziomów konkursu brawurowo odpowiadali, nawet na najtrudniejsze pytania. Potyczka była wyrównana, półfinaliści i finaliści musieli odpowiadać nawet na kilkanaście pytań. Wykazali się wiedzą z wielu dziedzin nauki i sztuki. Gratulujemy uczniom silnych nerwów! Emocje związane z rywalizacją łagodziły piosenki w wykonaniu młodych artystów. Mieliśmy przyjemność wysłuchać i najmłodszych i najstarszych wokalistów z naszej szkoły. Energii do rywalizacji dodawał naszym zawodnikom słodki poczęstunek.
 
Tradycją naszego konkursu interdyscyplinarnego jest promowanie wiedzy i pracowitości. Chcąc popularyzować te wartości wśród młodego pokolenia staramy się o pozyskanie wyjątkowo cennych i atrakcyjnych nagród. Laureaci otrzymali miedzy innymi: tablety, aparaty fotograficzne, zestawy głośników, profesjonalne słuchawki. Nikt z uczestników nie wyjechał z naszej szkoły bez prezentu. Nagrodami pocieszenia były: słuchawki, pendrivy, rękodzieło artystyczne, przybory piśmienne oraz materiały reklamowe Gminy Niemce. Tak ciekawe upominki zakupione zostały dzięki hojności darczyńców i sponsorów, którym dziękujemy bardzo za ofiarność.
 
Cieszymy się, że od pierwszej edycji konkursu jest z nami Poseł na Sejm RP – Henryk Smolarz, który wyróżnia książkami i dyplomami laureatów zaszczytnego miana Primus inter Pares.
 
Nad całością przedsięwzięcia czuwały nasze nieocenione Panie Dyrektor, Elżbieta Małgorzata Michalczuk i Elżbieta Fim, które zadbały o to, by każdy uczestnik konkursu i gość naszej szkoły czuł się ważny, wyjątkowy i doceniony.
 
WYNIKI KONKURSU
 
KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY III
 
I miejsce – Patryk Wójtowicz – Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
II miejsce – Weronika Ważna – Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
III miejsce – Kamil Flis – Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
 
KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY IV-VI
 
I miejsce – Karol Kasperek – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
II miejsce – Marta Stefaniak – Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
III miejsce – Maciej Tarnowski – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie
 
KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
 
I miejsce – Kamila Kozieł – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
II miejsce – Kinga Kucharzyk – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
III miejsce – Michał Roboszuk - Gimnazjum im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
 
Gratulujemy i zapraszamy za rok!!!
 
PODZIĘKOWANIA i UKŁONY DLA FUNDATORÓW NAGRÓD I DARCZYŃCÓW II GMINNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO PRIMUS INTER PARES!!!
 
Dyrekcja Zespołu Szkół w Krasieninie i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim osobom i instytucjom, które swoją ofiarnością, hojnością i zaangażowaniem przyczyniły się do uatrakcyjnienia zmagań konkursowych. Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy uhonorować laureatów i uczestników konkursu cennymi nagrodami. Nasi darczyńcy i fundatorzy nagród to:
1. KRZYSZTOF URBAŚ – WÓJT GMINY NIEMCE
2. HENRYK BŁASZCZAK – ABM PROGRESS
3. ZDZISŁAW SIWEK – PREZES BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W NIEMCACH
4. TOMASZ WEJMAN – „DELTA”
5. STANISŁAW MILCZEK - „ŻWIRKOP”
6. SŁAWOMIR GÓŹDŹ – „SŁAWBUD”
7. MIROSŁAW SZYMCZYK, IWONA SZYMCZYK-WROŃSKA – PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA
8. ANDRZEJ WRONKA – FHU „WRONKA”
9. ANNA LASKOWSKA - „DEKAL”
10. BEATA ZGIERSKA – RADNA GMINY NIEMCE
11. ROMAN ZIĘBOWICZ – RADNY GMINY NIEMCE
12. ANDRZEJ MIĄCZ
13. ELŻBIETA ZGIERSKA - CIASTKARNIA „NAPOLEONKA”
14. ANNA BANASZEK RESTAURACJA - „ZŁOTA RYBKA”
15. PIOTR JOŃSKI - „OKARYNA”
16. TOMASZ DUDEK – STUDIO REKLAMY I SITODRUKU
17. RADA RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W KRASIENINIE
18. WYDAWNICTWA SZKOLNE I PEDAGOGICZNE
 
DZIĘKUJEMY!!! 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90