Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Egzamin maturalny w naszej gminie

Aktualności

Egzamin maturalny w naszej gminie

Egzamin maturalny w naszej gminie

12.05.2014

5 maja 2014 roku o godz. 9.00 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, jak co roku, przystąpili do egzaminu maturalnego.

Matura rozpoczęła się egzaminem z języka polskiego. W tym roku uczniowie zmagali się z zagadnieniami z „Potopu” H. Sienkiewicza i „Wesela” S. Wyspiańskiego. Następnie zdający pisali egzaminy z matematyki i z języka angielskiego. Uczniowie mogli wybrać również przedmioty dodatkowe. W ZSP najwięcej osób wybrało wiedzę o społeczeństwie, inne przedmioty to biologia, chemia, geografia i historia. Wybór przedmiotu dodatkowego zależy od planów edukacyjnych absolwentów szkoły. W tym roku do majowych egzaminów przystąpiło 76 uczniów. Równolegle z egzaminami pisemnymi uczniowie przystępują do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.
 
Mamy nadzieję, że jak co roku uczniowie doskonale poradzą sobie z egzaminem dojrzałości. Wyniki egzaminów zdający poznają 27 czerwca 2014r.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90