Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gminne obchody Dnia Strażaka w...

Aktualności

Gminne obchody Dnia Strażaka w Krasieninie

Gminne obchody Dnia Strażaka w Krasieninie

07.05.2014

W minioną niedzielę, 4 maja w Krasieninie, strażacy z jednostek OSP z naszej gminy wspólnie obchodzili swoje święto tj. Dzień Strażaka.

Razem z naszymi druhnami i druhami ten szczególny dzień świętowali także zaproszeni goście w osobach: kapitana Grzegorza Knapa z Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP, komendanta gminnego Dariusza Paradzińskiego, prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP Marka Porzaka, posła na Sejm RP Henryka Smolarza, wójta Gminy Niemce a zarazem wiceprezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP Krzysztofa Urbasia, radnego Powiatu Lubelskiego Jerzego Kotowskiego oraz prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Niemcach Zdzisława Siwka.
 
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym przez proboszcza ks. Dariusza Nowomiejskiego. Po mszy Poczty Sztandarowe wraz ze strażakami z poszczególnych jednostek OSP Gminy Niemce, przemaszerowały przez Krasienin na plac przy Domu Strażaka, gdzie odbył się uroczysty apel. Do zgromadzonych na placu druhen i druhów słowa podziękowania za trud włożony w ochronę życia i mienia naszych mieszkańców skierowali kolejno poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz radny Powiatu Lubelskiego Jerzy Kotowski.
 
Dalsze uroczystości odbyły się w niedawno wyremontowanym budynku OSP Krasienin. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90