Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nowy samochód do przewozu osób...

Aktualności

Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych

17.04.2014

Od marca br. Gmina Niemce dysponuje nowym samochodem do przewozu osób niepełnosprawnych.

 
Zadanie – zakup mikrobusa przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, którego koszt wyniósł 129 642,00 zł współfinansowane jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach działania „Wyrównywania różnic między regionami – II” – obszar D w kwocie 70 000,00 zł. Wysokość środków własnych wydatkowanych na realizację projektu w kwocie 59 642,00 zł pokryto z budżetu Gminy Niemce.
 
Głównym celem w/w projektu jest poprawa jakości życia niepełnosprawnych mieszkańców Gminy Niemce poprzez zapewnienie im dowozu i równego dostępu do miejsc nauki i innych budynków użyteczności publicznej.
 
Zakupiony samochód jest fabrycznie nowy, posiada 9 miejsc siedzących. Ponadto auto jest w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim, dodatkowo wyposażone w platformę – dźwig oraz odpowiednio oznakowane.
 
Dzięki realizacji projektu Gmina Niemce może m.in. zapewnić organizację dowozu uczniom niepełnosprawnym do szkół i ośrodków umożliwiającym tym dzieciom i młodzieży realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. W chwili obecnej zadanie to realizowane jest pięć dni w tygodniu do trzech placówek, do których uczęszczają dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności, w tym na wózku inwalidzkim z Jakubowic Konińskich, Elizówki, Nasutowa i Ciecierzyna. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90