Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty...

Aktualności

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty za nami!

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty za nami!

08.04.2014

Ponad 350 tysięcy szóstoklasistów w całej Polsce 1 kwietnia br. pisało sprawdzian na koniec szkoły podstawowej.

W naszej gminie do sprawdzianu przystąpiło aż 188 uczniów z 7 szkół podstawowych. Sprawdzian to interdyscyplinarny test mierzący wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Uczniowie musieli wykazać się m.in. umiejętnością czytania ze zrozumieniem i wykorzystania wiedzy w praktyce. Sprawdzane były też umiejętności matematyczne i z przedmiotów przyrodniczych.
 
W tym roku po raz ostatni sprawdzian odbywał się na starych zasadach. Od 2015 roku sprawdzian dla szóstoklasistów będzie się składał z egzaminu z języka polskiego i matematyki oraz obowiązkowego egzaminu z języka obcego.
 
Sprawdzianu nie można nie zdać. Przystąpienie do niego warunkuje natomiast ukończenie edukacji na poziomie szkoły podstawowej. Każdy uczeń, kończący szkołę i po przystąpieniu do owego egzaminu, bez względu na jego wynik, musi zostać przyjęty przez gimnazjum w swoim obwodzie szkolnym w celu kontynuowania nauki. Punkty mogą jednak decydować o tym, czy szóstoklasista zostanie przyjęty do gimnazjum spoza rejonu, społecznego lub prywatnego, jeżeli rodzice wyrażą taką wolę.
 
Na oficjalne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2014 trzeba poczekać do czerwca. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90