Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Drużyna z Ukrainy najlepsza

Aktualności

Drużyna z Ukrainy najlepsza

Drużyna z Ukrainy najlepsza

02.04.2014

W III Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej najlepsze były drużyny z Ukrainy

W miniony weekend, w dwóch halach sportowych: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Różanej i Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej przy ul. Szkolnej w Niemcach, odbył się III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego. Wśród 10 zespołów, reprezentujących firmy i samorządy z powiatów: lubelskiego i przemyskiego nie zabrakło także reprezentacji Gminy Niemce. Międzynarodowy charakter imprezy nadał udział dwóch drużyn z Ukrainy, z zaprzyjaźnionych Rejonów: Pustomyty i Korzec.

Puchar Starosty Lubelskiego wywalczyła drużyna z ukraińskiego Rejonu Pustomyty wygrywając w finale ze swoimi rodakami z Rejonu Korzec. Trzecie miejsce zajął zespół TKKF „Skarbek” Bogdanka. Zawodnicy z naszej gminy, po pełnych poświęcenia meczach, ostatecznie zajęli niepunktowane miejsce 8-12. Oprócz już wymienionych, w zawodach wzięły udział także zespoły Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Powiatu Lubelskiego, Powiatu Przemyskiego, gmin Bychawa, Głusk i Wólka, Lokalnej Grupy Działania "Kraina Wokół Lublina" oraz firmy "Perła Browary Lubelskie".

Trzy najlepsze ekipy odebrały puchary, a dodatkową nagrodę dla najsympatyczniejszej drużyny otrzymał zespół Powiatu Przemyskiego.

Patronem sportowym imprezy, którą zorganizował Powiat Lubelski, był jeden z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce "Jastrzębski Węgiel", a wśród patronów honorowych byli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie i Wójt Gminy Niemce. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90